Referencje
Poznałam Bogdana w wyniku splotu wielu przedziwnych okoliczności wiele lat temu. W wyniku tego spotkania, doszło do mnie, że moje banalne życie może stać się niebanalne i to nie tylko w obszarze mojej aktywności zawodowej. We współpracy z Bogdanem faktem jest to, iż to czego uczy sprawdza się absolutnie w praktyce! Plan rozwoju osobistego, czy inaczej mapa planowania przyszłości, jak to wtedy nazwaliśmy, stworzona z pod jego okiem doprowadziła mnie do sukcesu, również prywatnego, który chciałam osiągnąć w takim czasie jakim założyliśmy. Bogdan jest stanowczy a jednocześnie niezwykle taktowny, dobry i wrażliwy. Obdarzony prawdziwą charyzmą, potrafi wycisnąć z człowieka jego prawdziwą wartość i potencjał. Daje wiarę w trudnych sytuacjach i napawa optymizmem, kiedy jest taka potrzeba. Mogę bez wahania powiedzieć o nim, że jest osobą o nieprzeciętnej i niebagatelnej postawie wobec ludzi i świata z niesamowitą umiejętnością czynienia człowieka WIELKIM! Dziękuję Ci Bogdan!"

Wiktoria Faściszewska, Calgary - Tancerz/Dyrektor przedszkola.

 

"W listopadzie 2010 roku miałem przyjemność uczestniczyć w dwudniowym szkoleniu prowadzonym przez Bogdana Koguta, dotyczącym zmiany. Była to dla mnie wyjątkowa okazja, by uzupełnić wiedzę, którą prowadzący dzielił się z uczestnikami w praktyczny i bardzo konkretny, a czasami nawet humorystyczny sposób. Szkolenie pomogło mi lepiej poznać samego siebie i zdobyć umiejętność zastosowania w życiu wartości, o których rozmawialiśmy. Bez wahania polecam Twojej uwadze mądrość i kompetencje Bogdana!"

Wojciech Borys - dyrektor Misja Przyjaciół Dzieci.

 

Razem z mężem mogliśmy poznać bliżej Bogdana w momencie gdy znaleźliśmy się w zupełnie nowym środowisku. Jego porady i mentoring okazały się bardzo pomocne w chwili, gdy musieliśmy podejmować sporo trudnych decyzji związanych ze zmianą miejsca, kultury, zrozumieniem ludzi, którzy myślą i wierzą inaczej. Wskazówki Bogdana pomogły nam odnaleźć się w miejscu, które okazało się trudniejsze niż to sobie wyobrażaliśmy, a także ułatwiło nam zaakceptowanie własnego sposobu myślenia, i w oparciu o nie, dokonywanie wyborów, które nie zawsze było zgodne z wartościami środowiska, w którym żyliśmy.

Justyna i Rafał , Valencia -Misjonarze

 

"W kwietniu 2011 roku Bogdan prowadził szkolenie zorganizowane dla zespołu pielęgniarek pracujących w oddziale szpitalnym. Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia związane z asertywnością i sposobami radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami w pracy. Bogdan jest wg mnie godnym polecenia trenerem i profesjonalistą w tej branży. Warsztaty prowadzone w sposób naturalny, niewymuszony; zorganizowane i zaplanowane co do najmniejszego szczegółu. Zajęcia ciekawe prowadzone z wyczuciem tego czego oczekuje grupa i z czym ma największe trudności. Szkolenie nie tylko zintegrowało zespół ale przede wszystkim pokazało uczestnikom, że warto rozmawiać o problemach, zmieniać swoje życie i się nie poddawać!"

Michalina - Pielęgniarka Oddziałowa
Szkolenie asertywności w Wolicy.

 

Ciekawy sposób prowadzenia warsztatów. Bardzo mili prowadzący. Na mnie to spotkanie miało pozytywny wpływ. Chciałabym, aby częściej organizowano takie spotkania. Warsztaty przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób. Zdobyte umiejętności i informacje staram się wykorzystać zarówno w pracy jak i życiu osobistym. Dodam z różnym skutkiem. Ale mam jedną uwagę. Ponieważ nie zdążyliśmy dogłębnie przerobić wszystkich zamierzonych tematów i problemów. Proszę bardzo o ciąg dalszy.

Barbara - Pielęgniarka Oddziałowa

 

Miałam przywilej brać udział w szkoleniu prowadzonym przez Bogdana na temat zmian. Muszę przyznać, że szkolenie było prowadzone na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, warsztatach jednak to szkolenie zrobiło na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Było to jedno z niewielu szkoleń, o których mogę powiedzieć, że się nie nudziłam.Bogdan potrafił stworzyć niesamowitą atmosferę współpracy, maksymalnego zaangażowania a jednocześnie dobrą zabawę. Pracuje całym sobą, uważnie słucha, dzieli się swoimi cennymi spostrzeżeniami przy tym jest autentyczny, czytelny. Potrafi pozytywnie zaskakiwać, inspirować grupę. Jest bardzo twórczą osobą, z ogromnym potencjałem. Posiada umiejętności łatwego i szybkiego nawiązywania kontaktu ze wszystkimi uczestnikami grupy. Z całą odpowiedzialnością polecam Bogdana Koguta, jako charyzmatycznego, profesjonalnego trenera i coacha.

 

                                                                                                                       Aneta - Specjalista Psychoterapii Uzależnień

 

Bogdana poznałem w latach 90-tych .Miałem przyjemność i przywilej współpracować w tworzeniu nowej społeczności ludzi wierzących. Już wtedy realizował swoje marzenie bycia Trenerem i Coachem, przez wprowadzanie różnych rodzajów zasad, planów które pozwalały nam ludziom z Jego zespołu przywódczego rozwijać się i osiągać cele. Mimo, że Bogdan wyjechał pozostawił po sobie, kawał dobrej roboty, dzięki której do dziś rozwijamy się indywidualnie i zespołowo. Najbardziej cenię sobie czas indywidualnych spotkań, podczas których wskazywał co było dobre a nad czym trzeba popracować i jak do tego dojść np. opracowując indywidualny plan rozwoju. Miałem możliwość brać udział w różnych przedsięwzięciach, które prowadził do, których zawsze był dobrze i rzetelnie przygotowany. Jego prelekcje, wykłady są proste czytelne w przekazie , inspirujące i z dawką humoru. Gdybym miał możliwość wskazania wyboru mentora i osoby pomagającej w rozwoju dla innych osób, polecam Bogdana.

Lider Wspólnoty Chrześcijańskiej , Tchnienie Życia, Łęknica

 

Znam Bogdana Koguta od ponad 20 lat. Poznałam go jako konsekwentnego i wyrozumiałego lidera, trenera i osobę współpracującą w zespole, człowieka stawiającego wysoko poprzeczki dla różnych zadań i wytyczonych celów . Wszystkie przedsięwzięcia nawet te najtrudniejsze, wykonywał z oddaniem i sercem. Bogdan potrafił zainspirować zespół z którym pracował, do zmian i podejmowania trudnych decyzji, które miały kluczowy wpływ również na mój rozwój osobisty i zawodowy. Bardzo dobrze sprawdzał się jego pomysł zarówno na sytuacje wymagające indywidualnego wysiłku, jak i umiejętności pracy w zespole. Jest osobą ambitną, ciągle podnoszącą swoje kwalifikacje. Nie boi się nowych wyzwań i chętnie stosuje nowatorskie jak i autorskie strategie w budowaniu śmiałej struktury zespołu oraz w rozwoju indywidualnym osób. Swojej pracy nie traktuje z zimną kalkulacją, ale wkłada w to dużo serca i zaangażowania, w wyniku czego naturalnie inspiruje. Mnie udało mu się zainspirować wielokrotnie. Cieszę sie, że mam nadal zaszczyt, możliwość i przyjemność z nim współpracować. W każdym z obszarów szkolenia, coachingu czy mentoringu, warsztat i umiejętności Bogdana na pewno będą niezwykle cenną pomocą również dla Państwa.

Agnieszka Janowska, Dublin - Magister Sztuki